יום רביעי, 7 באוקטובר 2015

מדיטה - בשרית, כשרה ומודרנית בירושלים

'מדיטה' היא מסעדה ירושלמית כשרה, שמביאה את המטבח הבשרי הכשר רמה אחת מעל. בדרך חברון 101 נמצאת הפנינה הטעימה הזו. הגעתי ל'מדיטה' לטעום מן התפריט החדש והכיפי שלה... 'מדיטה' פרי ניצוחו של שף מוטי אוחנה מציאה כיף של טעמים:
זה התחיל עם מטבלי הבית לצד וקצ'ה בו כיכבו קרם חציל בסילאן ולימון כבוש משובח. גם הטחינה והחומוס שהוגשו היו טעימים. על הגזרה המרעננת כיכב סלט עלים עם רימונים, ענבים ושקדים שיחד עם בצל ירוק ורוקט היה שילוב מנצח, אוירירי וכיפי. לצידי הוגש גם סלט סביח. הסביח המקורי מעולם לא נראה מודרני יותר. פרוס על צלחת וטעים. למרות השומניות של החציל נהיניתי מהמנה. גם מגזרת הקוקטיילים נדגמו 3 מהם: ראובן: וודקה, סאוור פירות יער טריפל סק. קפטן בננה: רום, ליקר ליצ'י, בננה, לימון,תפוח. וואללק: וודקה, אבטיח, מידורי מלון, סאוור. הראובן והוואלק היו היותר מוצלחים עם מתקתקות מתונה. קפטן הבננה היה פחות מעניין בפה.


מנת הטונה הצרובה פחות הרשימה, אך בחך שלי ניצחה בגדול מנת דנים על קארסט טחינה ואגוזי מקדמיה. מנה מאוד טעימה. הדניס היה משובח. לכאורה המנה אינה מורכבת, אך משובחת. הייתי שמחה לאכול את המנה הזו כל יום. פשוט טעימה ולא נמאסת בפה. אני אהבתי. גם מנת המוח המטוגן החרפרף היתה טובה, אך לי היה קשה להתחבר אליה, בגלל הרגל לאכול מנת מוח ברוטב ללא טיגון. 
מנת קבב אפוי עם חציל, עגבניות וטחינה היתה גם טעים. חבל שלא היה לי מקום להינות ממנה. אך קציצת הקבב היתה טובה, נימוחה ואוורירית. הטחינה לא הכבידה עליה והיא היתה טעימה.


על הבשרים ניצח האסאדו ברוטב מתקתק, מעט כבד וטעים ברוטב ברביקיו ותפוזים. חבל שלא השארתי לעצמי מקום להינות ממש מהמנה הזו. כזו מנה של חורף ירושלמי. כיף של מנה, בשר נימוח וטעים. מתובל בדיוק.
אני נהניתי מהאירוח, השירות היה סופר מקצועי!!! והאוירה מקסימה. אשמח לחזור ל'מדיטה' בגיחות החורפיות שלי לירושלים!

מדיטה
כשר

דרך חברון 101 , ירושלים
טלפון: 053-7933470


אז מה מיטש? קבב רומני

בשוק הכרמל הקולינרי שלנו, נפתח לפני שבוע מקום אחד, כל טהרת הקבב הרומני בלבד. למה? כי אין מקום שמתמחה בקבב רומני והוא נגיש לצעירים ועם וו...